50. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

17 lipca, 2023

Zakończył się 50. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W sobotę, 15 lipca podczas koncertu finałowego na kieleckiej Kadzielni, rozdano złote, srebrne i brązowe „Jodły”. W wydarzeniu uczestniczył Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.

 

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej to wydarzenie od 50 lat organizowane przez ZHP Chorągiew Kielecką. Co roku biorą w nim udział zespoły artystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym grupy polonijne. W ramach Festiwalu odbywają się m.in. przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, koncerty.

 

W tym roku uczestnicy rywalizowali m.in. w kategoriach solistów, zespołów wokalnych, tańca współczesnego i wielu innych. Podczas finałowego koncertu do najlepszych trafiły „Jodły”, czyli tradycyjne festiwalowe statuetki. W tegorocznej edycji do rąk laureatów powędrowało w sumie 30 wyróżnień, 70 jodeł oraz specjalna nagroda przechodnia im. Zbigniewa Skrzeczki. Wśród osób wręczających statuetki był Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.

 

– Pięknie tańczycie, pięknie śpiewacie, nie wyjeżdżajcie z Kielc! Pozdrawia was Narodowy Instytut Wolności – powiedział do uczestników Festiwalu Dyrektor NIW-CRSO.

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.