Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
newsletter1.jpg

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  
Zgadzam się na przetwarzanie przez NIW-CRSO moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z Polityką prywatności NIW-CRSO.

DRUKUJ STRONĘ

Miejsce przyjazne wolontariuszom

organizacje1.png
grafika ilustracyjna: certyfikacja

Korpus Solidarności wspiera rozwój wolontariatu długoterminowego. Stwarzamy organizatorom wolontariatu (organizacjom i instytucjom), odpowiednie warunki do współpracy z wolontariuszami, edukujemy w obszarze wolontariatu oraz umożliwiamy wymianę doświadczeń. Pobudzamy do aktywności środowisko organizatorów i wolontariuszy, wspieramy tworzenie lokalnych koalicji. Działamy m.in. poprzez współpracę Korpusu z Partnerami Regionalnymi i Lokalnymi w Polsce.

 

 

Intencją Korpusu jest dbanie o dobrą współpracę Wolontariusza z Organizacją/Instytucją, aby przebiegała profesjonalnie i przynosiła obopólną satysfakcję. Dobra współpraca jest szczególnym wyzwaniem w przypadku wolontariatu długoterminowego, gdzie zależy nam na utrzymaniu motywacji w długofalowej perspektywie. Stąd bardzo ważnym celem Korpusu jest wsparcie organizatorów wolontariatu i dbałość o wysoką jakość organizacji wolontariatu. Uważamy, że dobrze zorganizowany wolontariat pozytywnie wpływa na wszystkich interesariuszy korzystających z pomocy ochotników.

 

 

Jedną z propozycji wspierania członków Korpusu Solidarności w dbaniu o rozwój profesjonalnego wolontariatu, jest certyfikacja organizatorów wolontariatu, pod nazwą „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.

 

 

Certyfikacja jest procesem, który umożliwia organizatorom:

 

  • sprawdzenie, w jakim stopniu zarządzają wolontariatem zgodnie z dobrymi praktykami i zasadami formalnoprawnymi Korpusu,
  • podniesienie standardów organizacji wolontariatu,
  • promocję własnej działalności i podzielenie się dobrymi rozwiązaniami.

 

Efektem certyfikacji jest wyróżnienie organizatora wzorowo współpracującego z wolontariuszami i przyznanie mu certyfikatu „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom”.

 

Certyfikat przyznaje Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W jego imieniu certyfikację przeprowadzają Regionalni Partnerzy Korpusu Solidarności, obecni w każdym województwie.

 

 

ORGANIZACJE POSIADAJĄCE CERTYFIKAT MIEJSCE PRZYJAZNE WOLONTARIUSZOM

lista organizacji certyfikacja

Newletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  
Zgadzam się na przetwarzanie przez NIW-CRSO moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z Polityką prywatności NIW-CRSO.

Copyright ©2021 All rights reserved | Created by nFinity

Widget not in any sidebars

Powiadom znajomego!Powiadom znajomego o tej aktualności!
Udostępnij za pomocą:


MessengerFacebookEmailShare