Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
DRUKUJ STRONĘ

Wykaz OPP – 1%

news.png

W wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za dany rok podatkowy w roku następnym uwzględniamy organizacje pożytku publicznego, które w terminie spełniły obowiązek sprawozdawczy i w stosunku do których nie została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego informacja o otwarciu likwidacji lub ogłoszenia upadłości.

 

Wykaz tworzymy na dzień 30 listopada danego roku podatkowego, publikujemy go do 15 grudnia. Wykaz za 2021 rok obowiązujący w 2022 roku upubliczniliśmy 9 grudnia 2021 roku.

 

Raz w miesiącu aktualizujemy wykaz i na podstawie danych z Ministerstwa Sprawiedliwości usuwamy z niego organizacje, które zostały postawione w stan likwidacji albo upadłości, utraciły status organizacji pożytku publicznego albo zostały wykreślone z Krajowego Rejestru Sądowego. Do wykazu dopisujemy organizację, która wykaże, że niezamieszczenie w terminie zatwierdzonego sprawozdania finansowego i sprawozdania merytorycznego nastąpiło bez jej winy albo z przyczyn od niej niezależnych.

 

Poniżej jest wyszukiwarka wykazowa umożliwiająca znalezienie konkretnej organizacji albo grupy organizacji wg określonych kryteriów. Wystarczy wypełnić tylko jedno pole. Bez wskazania co najmniej jednego kryterium zobaczymy aktualną listę wszystkich organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Wynik wyszukiwania pojawi się poniżej wyszukiwarki.

 

W zakładce dot. archiwum są dane dotyczące wykazów już historycznych.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania
1% podatku dochodowego od osób fizycznych
za 2021 rok w 2022 roku

zaktualizowany 10 listopada 2022
    Pobierz wykaz

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania
1% podatku dochodowego od osób fizycznych
Archiwum

    Pobierz wykaz

Ważne!

Organizację, która otrzymała status organizacji pożytku publicznego (OPP) w danym roku podatkowym po 30 listopada uwzględniamy w wykazie za następny rok podatkowy, o ile nie jest w stanie likwidacji lub upadłości i w terminowo zamieściła swoje sprawozdania w w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego.

 

Organizację, która otrzymała status OPP w 2021 roku (do 30 listopada włącznie), automatycznie uwzględniliśmy w wykazie za 2021 rok w 2022 roku, jeśli nie była w stanie likwidacji lub upadłości. Taka organizacja jest zobowiązana zamieścić sprawozdania po raz pierwszy za cały 2021 rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego do 17 października 2022 roku (termin zamieszczenia sprawozdań za 2021 rok  został wydłużony ze względu na sytuację epidemiczną o trzy miesiące – z 15 lipca do 15 października – ale z uwagi na to, że 15 października 2022 roku to sobota, termin upływa w najbliższy dzień roboczy) albo do 30 listopada roku następującego po roku obrotowym, jeśli jej rok obrotowy jest inny niż kalendarzowy.

 

Organizacje, które otrzymały status OPP w grudniu danego roku, nie będą uwzględnione w wykazie za ten rok podatkowy, nawet po aktualizacji wykazu. Będą mogły znaleźć się w wykazie za kolejny rok, jeśli w terminie zamieszczą swoje sprawozdania w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego. Na przykład, jeśli organizacja otrzymała status OPP 7 grudnia 2021 roku, to po raz pierwszy będzie uwzględniona w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego za 2022 rok w 2023 roku pod warunkiem, że terminowo zamieści sprawozdania za cały 2021 rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego.

Podstawa prawna

Niw Bip
Wykaz OPP – 1%
Podmiot udostępniający:
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Wytworzył informację:
NIW
27 marca, 2021 09:02
Wprowadził informację do BIP:
NIW
27 marca, 2021 09:02
Ostatnio modyfikował:
Pawel Cymer
10 listopada, 2022 10:17
Historia zmian:

Zaktualizowane 10 listopada 2022 o 10:17:54 [aktualna wersja] przez NIW

Zaktualizowane 5 października 2022 o 13:05:06 przez Pawel Cymer

Zaktualizowane 5 października 2022 o 10:15:28 [zapisana automatycznie] przez Pawel Cymer

Newletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  
Zgadzam się na przetwarzanie przez NIW-CRSO moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z Polityką prywatności NIW-CRSO.

Copyright ©2021 All rights reserved | Created by nFinity

Widget not in any sidebars

Powiadom znajomego!Powiadom znajomego o tej aktualności!
Udostępnij za pomocą:


MessengerFacebookEmailShare