Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
DRUKUJ STRONĘ

Dyrekcja

news.png
Michał Braun
Michał Braun
Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Ekspert i praktyk w dziedzinie partycypacji publicznej i III sektora z piętnastoletnim doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych. Zarządzał wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce, pracował jako ekspert m.in. dla Komisji Europejskiej i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oceniając wnioski Erasmus+ i AMIF, a także w inkubatorach organizacji pozarządowych i ekonomii społecznej. Jako koordynator projektów, trener i konsultant pracował w projektach edukacyjnych Erasmus+ w wielu krajach Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

 

Przez lata związany z Centrum Wolontariatu w Kielcach, którym zarządzał w latach 2010 – 2015. Zajmował się pracą z młodymi, projektami na rzecz demokracji lokalnej oraz ogólnopolską polityką na rzecz młodzieży, w tym unijnym dialogiem młodzieżowym przewodnicząc Krajowej Grupie Roboczej. Były członek Komitetu Monitorującego RPO woj. Świętokrzyskiego. W latach 2011-2014 wiceprzewodniczący zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, a w 2015 członek zarządu OFOP. Doświadczenie zdobywał pracując również jako wolontariusz m.in: w szkole podstawowej w Indiach, więzieniu i na uniwersytetach w Boliwii oraz organizacjach równościowych w USA.

 

Absolwent Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Managerów III Sektora Collegium Civitas, 26 Szkoły Liderów Politycznych oraz Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego. Uczestnik program Young Elected Politicians Europejskiego Komitetu Regionów. Ukończył sześciomiesięczne stypendium na duńskim Uniwersytecie Ludowym w Hadsten oraz stypendium Erasmus na Uniwersytecie Karola w Pradze. Mówi po angielsku i hiszpańsku. W latach 2019-2024 Radny Miasta Kielce. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Andrzej Rybus-Tołłoczko
Andrzej Rybus-Tołłoczko
Zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Administratywista,   ukończył   Wydział   Prawa   i   Administracji   na   Uniwersytecie   Kardynała   Stefana Wyszyńskiego, 10 lat  pracował w urzędach samorządowych  (m.in.  w Urzędzie  Miasta Stołecznego Warszawy i Urzędzie Miasta Płocka) i rządowych (Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie). Od ponad  20  lat  działa   w  sektorze  pozarządowym.  Szkolił w całej Polsce przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów z ofert   realizacji   zadań   publicznych,   pozyskiwania   środków,  prowadzenia organizacji, ochrony   danych   osobowych,   zmian   w prawie, wprowadzania narzędzi partycypacyjnych. Pracuje w szkole policealnej, gdzie prowadzi zajęcia na   kierunku technik   administracji.   Pełni   również   funkcje   w   ciałach   dialogu   społecznego. Jest członkiem   prezydium   Komisji   Dialogu   Społecznego   ds.   Edukacji   przy   urzędzie   m.st.   Warszawy, członkiem   Rady   Metropolitalnej, byłym współprzewodniczącym Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Województwa  Mazowieckiego,  byłym   przewodniczącym  Konwentu   Wojewódzkich   Rad   Działalności Pożytku Publicznego.

Adela Gąsiorowska
Adela Gąsiorowska
Zastępczyni dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Prawniczka, specjalizuje się w tematyce organizacji pozarządowych, innowacji demokratycznych, partycypacji obywatelskiej i współpracy publiczno-społecznej. Od ok. 10 lat związana z sektorem pozarządowym. W 2023-2024 r. Pełnomocniczka Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Współpracy z Partnerami Społecznymi. Od 2021 do 2024 r. członkini zarządu warszawskiej Kooperatywy Dobrze. Współpracowała z licznymi organizacjami społecznymi m.in. z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych, Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszeniem Amnesty International Polska.

 

Doktorantka na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie realizuje projekt badawczy poświęcony instytucji panelu obywatelskiego w polskim systemie polityczno-prawnym. Autorka licznych publikacji naukowych i edukacyjnych oraz raportów dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych i partycypacji obywatelskiej.

Newletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  
Zgadzam się na przetwarzanie przez NIW-CRSO moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z Polityką prywatności NIW-CRSO.

Copyright ©2021 All rights reserved | Created by nFinity

Widget not in any sidebars

Powiadom znajomego!



Powiadom znajomego o tej aktualności!
Udostępnij za pomocą:


MessengerFacebookEmailShare