Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego informuje, że zakończono ocenę merytoryczną ofert złożonych w konkursie „Partnerstwo dla Wolontariatu. Edycja 2024”, realizowanym w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030.
Panel ekspertów wybrał:
- 16 Regionalnych Partnerów Korpusu Solidarności spośród 22 ofert;
- 28 Lokalnych Partnerów Korpusu Solidarności spośród 33 ofert.
Partnerzy wspierać będą rozwój wolontariatu systematycznego w ramach Korpusu Solidarności w latach 2024-2026.
Będą to zarówno działania autorskie zaproponowane przez Partnerów, jak i również działania wskazane przez organizatorów Korpusu Solidarności. Z oferty Partnerów skorzystają wolontariusze, koordynatorzy wolontariatu, organizacje i instytucje współpracujące z wolontariuszami oraz otoczenie wolontariatu. Wśród działań znajdą się m.in edukacja, obozy dla wolontariuszy, minigranty i bony edukacyjne. Koordynatorzy skorzystają ze wsparcia w zakresie planowania i zarządzania wolontariatem.
Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego informuje, że zakończono ocenę formalną ofert złożonych w konkursie „Partnerstwo dla Wolontariatu. Edycja 2024”, realizowanym w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030.
W ramach konkursu złożonych zostało łącznie 55 ofert:
- Priorytet 1 – Regionalny: 22 oferty,
- Priorytet 2 – Lokalny: 33 oferty.
Wszystkie złożone oferty uzyskały pozytywną ocenę formalną.
W najbliższym czasie eksperci rozpoczną ocenę merytoryczną wniosków. Rozstrzygnięcie konkursu oraz podpisanie umów planowane jest w czerwcu br. Dziękujemy za zainteresowanie konkursem.
Rozpoczęcie naboru w otwartym konkursie ofert „Partnerstwo dla wolontariatu”, edycja 2024.
Zapraszamy do składania ofert w otwartym konkursie ofert „Partnerstwo dla wolontariatu”, edycja 2024 w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, którym zarządza NIW-CRSO.
W ramach konkursu wybrani zostaną Partnerzy Regionalni oraz Partnerzy Lokalni Programu, którzy realizować będą działania w okresie czerwiec 2024 – grudzień 2026. Zadaniem wybranych organizacji będzie pośrednictwo w działaniach wolontariackich, prowadzenie działań promujących wolontariat, szkoleń, poradnictwa oraz współpracy w realizacji Programu w zakresie kształtowania i wspierania lokalnego rozwoju wolontariatu systematycznego.
Termin naboru wniosków:
- od 29 kwietnia 2024 r. do 21 maja 2024, godz. 14:00
Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu „Partnerstwo dla wolontariatu”, edycja 2024.
Dodatkowe informacje na temat konkursu będzie można uzyskać w terminach naboru ofert pod numerem telefonu 885 221 530 w godz. 10:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku lub pod adresem poczty elektronicznej: korpussolidarnosci@niw.gov.pl
Zachęcamy do uczestnictwa w webinariach informacyjnych pt. Jak przygotować wniosek w konkursie „Partnerstwo dla Wolontariatu”. Webinaria odbędą:
- 8 maja br. w godz. 10:00 – 12:00
Link rejestracyjny: https://niwcrso.clickmeeting.com/jak-przygotowac-wniosek-w-konkursie-partnerstwo-dla-wolontariatu-/register
- 13 maja br. w godz. 13:00 – 15:00
Link rejestracyjny: https://niwcrso.clickmeeting.com/jak-przygotowac-wniosek-w-konkursie-partnerstwo-dla-wolontariatu-webinarium-2
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w czerwcu 2024 r.
Serdecznie zapraszamy do wyrażenia opinii dotyczącej Regulaminu otwartego konkursu ofert „Partnerstwo dla Wolontariatu”, edycja 2024.
Konkurs realizowany jest w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030. Celem konkursu jest wybór Partnerów Regionalnych i Partnerów Lokalnych, działających na terenach całego kraju, którzy będą wspierać realizację Programu. Szczegóły konkursu znajdują się w projekcie Regulaminu.
Prosimy o zgłaszanie uwag do Regulaminu w nieprzekraczalnym terminie do 2 lutego 2024 roku poprzez platformę Stacja Konsultacja (link).