Forum Wolontariatu Szkolnego + REJESTRACJA

2 grudnia, 2019

Już 10 grudnia odbywa się jedyne takie w Polsce Forum Wolontariatu Szkolnego pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Jeszcze do 5 grudnia (czwartek), do godz. 12:00 trwa rejestracja na wydarzenie. Korpus Solidarności serdecznie zaprasza do zapisów. Rejestracja odbywa się tutaj

Forum Wolontariatu Szkolnego jest ogólnopolskim spotkaniem przedstawicieli środowiska edukacyjnego: nauczycieli, pedagogów, psychologów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz pracowników instytucji odpowiedzialnych za kształt polityki edukacyjnej.

Celem Forum jest debata na temat wolontariatu szkolnego oraz wyjście z propozycją nowej formuły wolontariatu dzieci i młodzieży – Szkolnego Korpusu Solidarności. Chcemy pokazać Szkolny Korpus Solidarności jako dopełnienie rozwiniętych już i znanych form społecznego angażowania się uczniów, takich jak: Szkolne Koła Wolontariatu, wolontariat szkolny Caritas, Szkolne Koła PCK, czy ruch harcerski i skautowy, oraz wytyczyć najlepsze drogi na wprowadzenie tej inicjatywy w szkolne mury.

Na uczestników czeka dzień pełen warsztatów tematycznych, spotkań z praktykami, specjalistami i naszymi Gośćmi Specjalnymi. To wszystko możecie sprawdzić w PROGRAMIE WYDARZENIA

Dołączajcie do naszego wydarzenia na Facebook’u i śledźcie najświeższe informacje!

WIĘCEJ O FORUM WOLONTARIATU SZKOLNEGO ZNAJDZIECIE TUTAJ