Komunikat NIW-CRSO. Nowe informacje w sprawie NOWEFIO, edycja 2024 i środków na realizację projektów

14 marca, 2024

informacja NIW KPRM

 

Agnieszka Buczyńska, minister ds. społeczeństwa obywatelskiego i Michał Braun, dyrektor NIW-CRSO podpisali umowy finansowe między Instytutem a KPRM. Dyrektor przekazał też informacje dotyczące terminu rozstrzygnięcia ofert w konkursie NOWEFIO, edycja 2024.

 

 

Niedawno informowaliśmy, że warunkiem przekazania środków z dotacji beneficjentom rządowych programów zarządzanych przez NIW-CRSO, jest podpisanie umów finansowych z KPRM. Dzisiejsza informacja o podpisaniu dokumentów pomiędzy instytucjami, to bardzo ważna wiadomość dla wszystkich organizacji pozarządowych czekających na wypłatę środków, które umożliwią im realizację projektów dofinansowanych z NIW-CRSO.

 

 

Kolejna istotna  informacja, która została zapowiedziana podczas wczorajszej konferencji prasowej minister Agnieszki Buczyńskiej, dotyczy NGO-sów, które czekają na rozstrzygnięcie konkursu NOWEFIO edycja 2024. Komisja konkursowa NOWEFIO podjęła decyzję o przyjęciu nowych, przejrzystych zasad dotyczących wyboru ofert w ramach oceny pomysłu (A/B), którą przeprowadzi w najbliższych dniach. „Ocena pomysłu A/B nie może być arbitralnie podejmowana przez dyrektora NIW-CRSO, jak to miało miejsce do tej pory. W przypadku ofert, w których punktacja pozwala na zakwalifikowanie się do dofinansowania, a w których wystąpiła rozbieżność pomiędzy ogólną oceną pomysłu (A/B), decyzję o ostatecznej ocenie podejmie Komisja konkursowa” – podkreślił Michał Braun.

 

 

W związku z tym, że rzetelna analiza treści 107 ofert wymaga czasu, Komisja konkursowa kontynuować będzie prace 21 marca, a lista ofert przeznaczonych do dofinansowania, zostanie ogłoszona do 22 marca 2024 r.