Konferencja prasowa dotycząca Ogólnopolskich Targów Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO

10 października, 2022

– To pierwsze takie wydarzenie w kraju – mówił o Ogólnopolskich Targach Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności Wojciech Kaczmarczyk. Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca tę imprezę.

 

27 października rozpoczną się Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO, które organizują Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja imienia Stefana Artwińskiego. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Hali wystawienniczej E Targów Kielce. O szczegółach imprezy mówiono dziś podczas konferencji prasowej.

 

Z dziennikarzami spotkali się m.in. Dyrektor Instytutu Wojciech Kaczmarczyk, Senator Krzysztof Słoń, Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak, Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak oraz przedstawiciele świętokrzyskich organizacji pozarządowych.

 

Po raz pierwszy na takiej imprezie wystawienniczej spotykają się przedstawiciele organizacji pozarządowych, po to żeby pokazać różnorodność, bogactwo form działania także produktów, które są dziełem organizacji obywatelskich, organizacji pozarządowych. To jest jedno z tych wydarzeń, które wpisuje się w politykę państwa, w politykę rządu od 5-6 ostatnich lat. Jej efektem jest wiele nowych programów rządowych wspierania organizacji pozarządowych i także znaczący wzrost finansowania trzeciego sektora w Polsce – powiedział Wojciech Kaczmarczyk.

 

Obecny na konferencji prasowej Senator Krzysztof Słoń podkreślał, że Ogólnopolskie Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO to wydarzenie bezprecedensowe. – Zjadą tu z całej Polski mam nadzieję ludzie nieobojętni na rzeczywistość, bo Polska stoi samorządem, ale też Polska stoi organizacjami pozarządowymi i był taki czas, że właściwie tylko niektóre odważne samorządy wspierały organizacje pozarządowe poprzez realizację swoich programów wspierających, a teraz od kilku lat mamy już taki czas, że taka jest polityka rządu, państwa, które organizacjami pozarządowymi realizuje bardzo wiele działań – mówił Senator.

 

Jednym z partnerów Targów NGO-EXPO jest Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. – Jestem przekonany, że to będzie pierwsza, ale nie ostatnia tego typu impreza i ona na stałe wpisze się już w kalendarz imprez targowych Targów Kielce  – zaznaczył podczas spotkania z dziennikarzami Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak.

 

Targi Organizacji Pozarządowych NGO-EXPO odbywać się będą na ponad 5000 metrów kwadratowych Hali wystawienniczej E Targów Kielce. – Jest mi bardzo miło, że nasza firma została wybrana jako miejsce tak specyficznych a jednocześnie tak cennych targów, które pozwalają łączyć biznes z odpowiedzialnością społeczną – mówiła Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak.

 

Wszystkie informacje dotyczące Targów Organizacji Pozarządowych można znaleźć na stronie www.targingo.pl.