Ogłoszenie o konkursie

Narodowy Instytut Wolności zaprasza do udziału w konkursie na stworzenie znaków graficznych (logotypów) programów wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego:

Tutaj możesz sprawdzić jaka jest idea poszczególnych programów. Anglojęzyczne nazwy programów zamieściliśmy w pliku „Opis programów”.

Konkurs obejmuje sporządzenie zestawu czterech projektów znaków graficznych (logotypów) programów zarządzanych przez NIW-CRSO w wersji polsko- i anglojęzycznej. Projekty w ramach zestawu powinny być ze sobą spójne i tworzyć całość (np. za pomocą kolorystyki, stylistyki, typografii lub elementu składowego).  Twórcy, poza projektem, powinni opisać ideę prezentowanych znaków i zastosowaną symbolikę oraz wykonać wizualizację logotypów, obejmującą minimum 3 różne przykłady zastosowania każdego z nich w druku, na ekranie monitora oraz w ekspozycji na przedmiotach 3D, tj. ulotce, stronie internetowej, długopisie, przy czym można zaprezentować dodatkowe przykłady zastosowań użytkowych.

Konkurs ma formułę otwartą. Mogą w nim startować tak osoby fizyczne, jak i prawne, profesjonalni graficy i początkujący twórcy. Jest możliwość zgłoszenia pracy konkursowej zespołowo – wówczas należy wypełnić kartę zespołowego zgłoszenia.

Zgłoszenie pracy do konkursu odbywa się za pośrednictwem karty zgłoszeniowej, której skan należy załączyć do maila z pracą konkursową. Prace konkursowe w formacie .jpg, .png lub .pdf  razem z kartą zgłoszeniową (indywidualną lub zespołową) należy wysłać na adres konkurs@niw.gov.pl. Rozmiar przesłanego pliku (lub łączny rozmiar przesłanych plików) nie może być większa niż 20 MB.  W przypadku większych plików należy skorzystać z internetowych narzędzi do transferu danych (link z dostępem do plików należy przesłać w mailu).

W I etapie konkursu wybierzemy maksymalnie 20 prac, które przejdą do II etapu. W jego ramach prace oceni specjalnie powołana komisja konkursowa, która będzie składać się z ekspertów NGO, artystów i przedstawicieli NIW-CRSO. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 20 września 2018 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu, który znajdziesz tutaj.

metadata
Podmiot udostępniający: Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Wytworzył informację: Jolanta Wierzbicka 23 lipca 2018 5:26:21
Wprowadził informację do BIP Jolanta Wierzbicka 23 lipca 2018 5:26:21
Ostatnio modyfikował: Jolanta Wierzbicka 22 sierpnia 2018 1:43:12