Michał Braun nowym Przewodniczącym Rady NIW-CRSO

10 stycznia, 2024

Przewodnicząca Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego Agnieszka Buczyńska powołała Michała Brauna na funkcję Przewodniczącego Rady NIW-CRSO. Dotychczasowym Przewodniczącym Rady był Piotr Mazurek, który pełnił tę funkcję od 2021 r.

 

Michał Braun jest ekspertem i praktykiem w dziedzinie partycypacji publicznej i III sektora.

 

Zarządzał wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce, pracował jako ekspert m.in. dla Komisji Europejskiej oceniając wnioski Erasmus+ i AMIF, Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”, a także w inkubatorach organizacji pozarządowych i ekonomii społecznej. Jako koordynator projektów, trener i konsultant pracował w projektach edukacyjnych Erasmus+ w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

 

Przez lata związany z Centrum Wolontariatu w Kielcach, którym zarządzał w latach 2010 – 2015. Zajmował się pracą z młodymi, projektami na rzecz demokracji lokalnej oraz ogólnopolską polityką na rzecz młodzieży, w tym unijnym dialogiem młodzieżowym przewodnicząc Krajowej Grupie Roboczej.

 

Doświadczenie zdobywał pracując również jako wolontariusz m.in: w szkole podstawowej w Indiach, więzieniu w Boliwii oraz organizacjach równościowych w USA.

 

Absolwent Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Managerów III Sektora Collegium Civitas, 26 Szkoły Liderów Politycznych oraz Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego. Uczestnik program Young Elected Politicians Europejskiego Komitetu Regionów.

 

Ukończył sześciomiesięczne studia na duńskich Uniwersytecie Ludowym w Hadsten oraz stypendium Erasmus na Uniwersytecie Karola w Pradze.

 

Radny Miasta Kielce. Członek Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (wcześniej jej także przewodniczył) i krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

 

Sprawdź więcej informacji o Radzie NIW-CRSO (link)