Otwarcie Portu dla Rodziny w Gdyni z udziałem Dyrektora NIW-CRSO

24 stycznia, 2023

Przyjazne miejsce, w którym potrzebujący znajdą fachową pomoc. Za nami uroczyste otwarcie Portu dla Rodziny w Gdyni. To dzieło Stowarzyszenia Katolickie Centrum Kultury, które udało się stworzyć dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności.

Port dla Rodziny działa przy ulicy Łowickiej 44 w Gdyni. To przyjazna, profesjonalnie wyposażona przestrzeń, która powstała z myślą o rodzinach, które potrzebują wsparcia specjalistów. Na miejscu dyżurują m.in. psycholog, prawnik, pedagog, specjalista w zakresie finansów. Osoby, które się tam zgłoszą otrzymują bezpłatną pomoc. Utworzenie Portu możliwe było dzięki dotacji z Narodowego Instytutu Wolności, w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych.

W poniedziałek (23 stycznia) odbyło się uroczyste otwarcie nowej placówki. W wydarzeniu uczestniczył Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.

 

– Bardzo dziękuję za to zaproszenie do Portu – to taka symboliczna nazwa, morze pięknie wygląda, ale to jest żywioł, natomiast port jest tą przestrzenią bezpieczną, w której można uzyskać pomoc, także rozbitkowie mogą uzyskać pomoc, a właśnie Port dla Rodziny ma poniekąd służyć rodzinom, które są takimi rozbitkami we współczesnym świecie, które potrzebują pomocy. To co jest ważne w Państwa pomyśle na to dzieło, to jest świadczenie w tej może niewielkiej przestrzeni pomocy komplementarnej – nie tylko jednego rodzaju poradnictwa, ale poradnictwa, które obejmuje szereg różnych form poradniczych: prawnego, psychologicznego, psychologiczno-pedagogicznego, konsumenckiego – mówił podczas uroczystości otwarcia Dyrektor NIW. – Bardzo się cieszę, że ten Port powstał, że tu będzie świadczona pomoc, zachęcam też Państwa do tego, aby myśleć o tym Porcie w kategoriach tego, jak mówi dzisiaj papież Franciszek, żeby wychodzić, poszukiwać tych, którzy są poranieni, potrzebują pomocy, aby ich tutaj przyprowadzić, wskazać drogę, kierunek – dodał.

 

Więcej o Porcie dla Rodziny można przeczytać na FB – https://www.facebook.com/portdlarodziny