Polska Liga Siatkówki Partnerem Narodowego Instytutu Wolności

9 listopada, 2021

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Polska Liga Siatkówki podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy promocji inicjatyw wspierających budowę społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, w tym przy wzmacnianiu wolontariatu długoterminowego.

Bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy z Polską Ligą Siatkówki – mówi Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor NIW-CRSO. – Obszar wolontariatu, w którym będziemy współpracować, to niezwykle cenna dziedzina naszego życia i przestrzeń do działania, zwłaszcza w sporcie. To okazja dla młodych ludzi, ale również dla seniorów, którzy skończyli działalność zawodową, a teraz będą mogli wyjść z domu i znaleźć swoje miejsce choćby w klubach sportowych. To przestrzeń do pięknej współpracy międzypokoleniowej, pomagania przy ciekawych projektach. Siatkówka jest znana jako sport przyjazny, dżentelmeński. Cieszę się, że właśnie PLS jest pierwszą organizacją ze świata sportu, która podjęła z nami współpracę.

 

Zobacz cały wywiad z Dyrektorem NIW-CRSO, Wojciechem Kaczmarczykiem

 

Polska Liga Siatkówki, poza działalnością sportową, angażuje się w promocję polskiej kultury i dziedzictwa narodowego a także wspiera inicjatywy budujące społeczeństwo obywatelskie. Partnerami PLS są już Biuro Programu „Niepodległa” oraz Narodowe Centrum Kultury. Teraz do tego grona dołącza Narodowy Instytut Wolności.

 

Wolontariusze w siatkówce funkcjonują od ponad 20 lat, zarówno przy klubach jak i wielkich międzynarodowych imprezach – podkreśla Artur Popko, Prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Cieszymy się z podpisanego porozumienia o współpracy, będziemy mogli wspólnie edukować, wspierać rozwój wolontariatu. Nigdy nie jest za dużo osób, które chcą pomagać i przy okazji zdobywać doświadczenie przy wielkich imprezach, przy zjawiskach bardzo dynamicznych, towarzyszących meczom siatkówki. Pragniemy docenić instytucję wolontariatu, zwrócić uwagę na jej rolę i znaczenie, nie tylko w sporcie. Szykujemy wspólnie fajne projekty, liczymy na owocną współpracę – dodaje.

 

Zobacz cały wywiad z Prezesem Polskiej Ligi Siatkówki, Arturem Popko

 

Korpus Solidarności to rządowy program rozwoju wolontariatu długoterminowego, którego celem jest kompleksowe wsparcie długofalowej relacji między wolontariuszem a placówką korzystającą z jego świadczeń. Program ma przyczynić się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań, które będą ułatwiać i zachęcać do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat.

 

 

Polska Liga Siatkówki S.A. (wcześniej Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.) została założona w 2000 r. przez 10 klubów I ligi Serii A siatkarzy oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Nadrzędną misją PLS S.A. jest stałe podnoszenie poziomu rozgrywek ligowych w Polsce m.in. poprzez reprezentowanie wspólnych interesów klubów siatkarskich, poszukiwanie sponsorów oraz marketingowa oprawa rozgrywek ligowych.

 

PLS S.A. zarządza rozgrywkami PlusLigi – Ligi Mistrzów Świata, TAURON Ligi, TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej organizuje i zarządza rozgrywkami o TAURON Puchar Polski oraz jest organizatorem Superpucharu Polski i Mistrzostw Polski Oldboyów.