Ruszyła rejestracja na III Forum Wolontariatu

14 października, 2021

Już 21-22 października czeka nas kolejna odsłona Forum Wolontariatu. Zapraszamy stacjonarnie do Warszawy! Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć na miejscu, przewidujemy transmisję wybranych części programu. 

 

III Forum Wolontariatu to już kolejne ogólnopolskie spotkanie z udziałem wolontariuszy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zaangażowanych w działania wolontariackie. Podczas Forum odbędą się spotkania, warsztaty, debaty, których celem jest przede wszystkim umożliwienie uczestnikom zdobycia wiedzy, profesjonalizację ich działań oraz doskonalenie form kooperacji z wolontariuszami. Uczestnicy wydarzenia poza częścią teoretyczną wezmą także udział w działaniach praktycznych w czasie wizyt studyjnych w wybranych placówkach współpracujących z wolontariuszami. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, praktyk, podzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie organizacji wolontariatu.

 

Gościem specjalnym Forum będzie prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

 

Organizatorem III Forum Wolontariatu jest biuro programu „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dedykowanej Forum.