Ruszyła VIII edycja kampanii BohaterON – włącz historię!

27 lipca, 2023

– To jest akcja niebywale imponująca – mówił prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konferencji prasowej inaugurującej VIII edycję ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Do 10 września można zgłaszać kandydatury do Nagrody BohaterON 2023 imienia Powstańców Warszawskich.

 

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną, a także współczesny wyraz patriotyzmu i wcielania w życie wartości jakimi kierowali się Powstańcy Warszawscy. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz. Laureatów, wybierze Kapituła Nagrody. Jej przewodniczącym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

 

– To jest akcja niebywale imponująca. Akcja, która jest obecnie największą akcją społeczną, która edukuje, pomaga i jednocześnie odnosi się do pamięci, wydobywając to co w naszej historii najważniejsze – powiedział Minister podczas konferencji inaugurującej kampanię BohaterON – włącz historię!

 

W wydarzeniu wzięli udział Powstańcy Warszawscy, członkowie Komitetu Honorowego i Kapituły Nagrody BohaterONy 2023, ambasadorzy projektu oraz reprezentanci Partnerów tegorocznej edycji akcji.

 

– BohaterOn jest wieloletnim, wydającym piękne owoce dziełem. Bardzo się cieszę, że podjęliście Państwo wysiłek by przy okazji BohaterONa promować współczesny patriotyzm, a także działania organizacji pozarządowych, które opierają się na wartościach patriotycznych, które były bardzo bliskie Powstańcom i które dzisiaj pomagają w zachowaniu pamięci o historii, o naszym wspólnym dziedzictwie – mówił Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności i członek Kapituły Nagrody. Warto dodać, że NIW jest jednym z partnerów VIII edycji kampanii „BohaterON – włącz historię!”

 

Konferencja prasowa była okazją do zaprezentowania harmonogramu tegorocznych działań realizowanych w ramach akcji BohaterON. Organizatorzy przekazali nowe materiały informacyjne oraz przedstawili  założenia VIII edycji kampanii. Więcej o niej na stronie: https://bohateron.pl/ .