Spotkanie sieciujące Federacji PARASOL – II Podkarpackiej Konferencji Obywatelskiej oraz wernisaż wystawy „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej”

18 grudnia, 2023

15 grudnia w Rzeszowie odbyło się spotkanie sieciujące Federacji PARASOL – II Podkarpackiej Konferencji Obywatelskiej oraz wernisaż wystawy „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej”. W trakcie spotkania odbyła się debata, a także wręczenie nagród w Konkursie na Najaktywniejszego Lidera/Liderkę w konkursie pt. „Podkarpacka Pozytywka”.

 

Wydarzenie rozpoczęło się od wernisażu wystawy NIW-CRSO pn. „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej”, która poświęcona jest ewolucji misji cywilizacyjnej i działalności społecznej organizacji obywatelskich w okresie od 1152 do 2022 roku. Autorką wystawy jest Pani prof. dr hab. Ewa Leś – politolog, profesor nauk społecznych, która od wielu lat jest związaną naukowo z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W trakcie wernisażu głos zabrał  Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor NIW-CRSO który powiedział: „Cieszę się że ta wystawa trafiła do Rzeszowa. Do ośrodka miejskiego dalekiego od Warszawy, ale jednocześnie żywego pod względem aktywności obywatelskiej. (…)Ta wystawa jest jak błysk światła, który pokazuje rozwój polskiego społeczeństwa obywatelskiego, jego bogactwo i osoby, które na przestrzeni dziejów działały na rzecz dobra wspólnego”.

 

Po wernisażu odbyła się debata z udziałem Dyrektora NIW-CRSO pt. „Społeczeństwo obywatelskie woj. Podkarpackiego w procesie zmiany”, w której udział wzięła również Pani Lucyna Sobanska – przedstawicielka Fundacji Bieszczadzkiej, Marcin Kurnik – prezes Fundacji Q, a także Kinga Bielec – prezeska Fundacji SOS Życie.

 

Po dyskusji wręczono nagrody w Konkursie na Najaktywniejszego Lidera/Liderki w konkursie pt. „Podkarpacki Pozytywka”.