Trwa Poznański Kongres Gospodarczy

20 października, 2022

Ruszył Poznański Kongres Gospodarczy: dwa dni pełne wielotematycznych debat i spotkań o charakterze biznesowym, ekonomicznym, administracyjnym, społecznym, samorządowym oraz politycznym. W wydarzeniu biorą udział m.in. przedstawiciele Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

Dziś (20 października) na Stadionie Miejskim w Poznaniu rozpoczął się Poznański Kongres Gospodarczy, w którym uczestniczą politycy, przedsiębiorcy, naukowcy, społecznicy. To miejsce dyskusji, prezentacji osiągnięć oraz wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń. Kongres to także okazja do refleksji nad przyszłością i tym, co czeka nas w świecie uwarunkowanym efektami zerwanych łańcuchów dostaw, niepewnością wynikającej ze skutków inwazji Rosji na Ukrainę, następstw pandemii COVID-19 czy zmian klimatycznych.

 

Główne tematy, jakie zostaną poruszone podczas paneli i debat to: wyzwania i możliwości, jakie pojawiają się przed polską polityką zagraniczną w aktualnej sytuacji międzynarodowej; globalne łańcuchy dostaw – miejsce Polski na światowym rynku logistyki, przewagi konkurencyjne krajowych firm transportowych; odbudowa gospodarki po kryzysie, czyli co zrobić, żeby powrót na ścieżkę dynamicznego wzrostu był maksymalnie efektywny; przemysł 4.0 – jak budować polską gospodarkę i jej konkurencyjność w oparciu o innowacyjne rozwiązania i rozwój sektora B+R; klimat i ekologia – jak rozsądnie dbać o planetę, zapewniając zrównoważony rozwój wszystkich dziedzin życia; najważniejsze problemy i wyzwania Polski, które społeczeństwo musi wspólnie pokonać; istota społecznej odpowiedzialności ze strony biznesu.

 

W dwóch debatach, które zaplanowano na piątek – „Młodzi-aktywni. Jak zachęcić dzieci i młodzież, żeby wstali z kanapy?” i „SG, CSR, KPI i NGO – jak połączyć interesy biznesu i społeczeństwa?”– wezmą udział przedstawiciele NIW-CRSO.

 

Organizatorem Poznańskiego Kongresu Gospodarczego jest Instytut Poznański. Wydarzenie finansuje Narodowy Instytut Wolności, który jest także partnerem strategicznym przedsięwzięcia.