Tydzień Biblijny dobiega końca

5 maja, 2022

W ubiegłą niedzielę, Narodowe Czytanie Pisma Świętego rozpoczęło Tydzień Biblijny. W tym roku towarzyszy mu hasło „Pokój temu domowi”. Na jego zakończenie, w wielu miejscach, w sobotę 7 maja, zaplanowano szereg ciekawych spotkań ze Słowem Bożym.

 

 

Biblia to dzieło wszechczasów. Dla chrześcijan zawiera Święte Słowa, natchnione przez Boga. Przez wieki stanowi inspirację dla wierzących i niewierzących, zawierając uniwersalne przesłanie i wzorce, które są odczytywane w kolejnych epokach.

 

Na zakończenie XIV Tygodnia Biblijnego nasz beneficjent, Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni, 7 maja, zaplanowało wydarzenie „Czytamy Słowo Życia”.

 

Miejscem spotkania będzie klasztorna kaplica Sióstr Karmelitanek Bosych w Gdyni. Początek o godzinie 12:00. Dla tych, którzy nie mogą być na miejscu, będzie dostępna transmisja on-line na kanale YouTube Kurtyna Mały Kack w aktualnościach na www.kackmalykack.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/StowarzyszenieKACK

 

Zaplanowano czytanie Ewangelii wg św. Łukasza w dwóch językach – polskim i ukraińskim. Lekturze Słowa Bożego towarzyszyła będzie muzyka w aranżacji i wykonaniu Cezarego Paciorka.

 

Wydarzenie zakończy się ok. godziny 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku jest autorem projektu „Koalicja teatrów amatorskich”, który realizuje na terenie województwa pomorskiego ze środków Rządowego Programu FIO2021 Priorytet 2-4 i wspiera rozwój nieformalnych grup teatralnych przy szkołach, domach kultury, parafiach, czy warsztatach terapii zajęciowej.