V Forum Wolontariatu. Początek już w najbliższy poniedziałek

19 maja, 2023

Ogólnopolskie spotkanie z udziałem ponad setki wolontariuszy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zaangażowanych w działania wolontariackie w ramach Korpusu Solidarności. 22 – 23 maja 2023 w gościnnych wnętrzach Belwederu odbędzie się Forum Wolontariatu.

 

Tradycyjnie podczas Forum odbędą się spotkania, warsztaty oraz debaty. Goście wezmą także udział w wizytach studyjnych w wybranych placówkach wzorowo współpracujących z wolontariuszami.

 

Tegoroczne Forum Wolontariatu będzie także okazją do podsumowaniu zaangażowania wolontariuszy w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

Podczas wydarzenia wręczone zostaną Nagrody Wolontariatu Korpusu Solidarności dla Wolontariuszy i Koordynatorów Roku 2022 i wyróżnienia dla osób, które w sposób szczególny angażowały się w działania wolontariackie w ubiegłym roku.

 

V Forum Wolontariatu objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie możemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w Forum. Zachęcamy do śledzenia drugiego dnia (23 maja) wydarzenia on-line. Transmisja dostępna będzie na facebookowej stronie Narodowego Instytutu Wolności (w godz. 10:00-13:00).

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

 

Korpus Solidarności to Rządowy Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030. Jest to pierwszy w historii Polski program mający popularyzować wolontariat stały i zachęcać do włączania się w systematyczne działania obywatelskie.