Wspieramy akcję #KupujŚwiadomie!

11 maja, 2020

Doświadczenie z ostatnich tygodni nauczyło nas, że poprzez codzienne decyzje i małe gesty, możemy wcielać w życie ideę solidarności, która pomoże nam wspólnymi siłami jak najszybciej wyjść na prostą. Dziś naszej pomocy potrzebuje polska gospodarka, w tym nasze rolnictwo, które możemy wszyscy wspierać kupując polskie produkty. Zachęcamy więc: wybieraj krajową produkcję i dołącz do akcji #KupujŚwiadomie, wybierz „PRODUKT POLSKI”!

O znaczeniu rodzimej produkcji rolnej i gospodarki przekonaliśmy się na początku epidemii. Polscy producenci stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich pracy nie musieliśmy się martwić, że zabraknie nam dostaw żywności i produktów. Jednak już teraz wiemy, że skutki COVID-19 będą jeszcze długo odczuwalne dla polskiej gospodarki, w tym także dla rolnictwa. To, jak gospodarka poradzi sobie z kryzysem, zależy również od nas – konsumentów.

 

 

Kiedy kupujemy polskie produkty zapewniamy utrzymanie rodzimej produkcji, co łagodzi skutki epidemii, z jakimi muszą mierzyć się polscy producenci żywności. Pamiętajmy o tym i zwracajmy uwagę na pochodzenie towarów, które kupujemy na co dzień.

Aby ułatwić identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „PRODUKT POLSKI”. Produkty z tym znakiem są wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie kraju. Kupując je wspierasz polskich rolników i polską gospodarkę.

Jak przyłączyć się do akcji?

  • Kupuj produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI
  • Wejdź na stronę Polska smakuje i dowiedz się gdzie możesz kupić polskie produkty
  • Polub na facebooku kanał PRODUKT POLSKI i dowiedz się, kto znany wspiera akcję

 

Pamiętaj, że Twój wybór ma znaczenie!