Wystawa NIW-CRSO „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej” – w Piotrkowie Trybunalskim

17 stycznia, 2024

Wystawa „Społeczeństwo Obywatelskie dla Rzeczypospolitej” kolejny raz zmienia lokalizację. Już 26 stycznia 2024 roku odbędzie się wernisaż wystawy w Akademii Piotrkowskiej przy ul. J. Słowackiego 114/118  w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Wystawa poświęcona jest ewolucji misji cywilizacyjnej i działalności społecznej organizacji obywatelskich w okresie od 1152 do 2022 roku. Autorką wystawy jest Pani prof. dr hab. Ewa Leś – politolog, profesor nauk społecznych, która od wielu lat jest związana naukowo z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

„Odrodzona Rzeczpospolita organizacje obywatelskie u boku Państwa (1918-1939)”, „Wojna i Okupacja niemiecka i sowiecka”, „Zaangażowanie obywatelskie w czasach kiedy Polski nie było na mapach (1795-1918)”, „Aktywność obywatelska w okresie PRL”, czy „Pomoc humanitarna z zagranicy w stanie wojennym” to tylko niektóre tematy, jakie zawiera wystawa.

 

Interaktywna wystawa, bogata w zdjęcia i artefakty pozostanie dla zwiedzających w Piotrkowie Trybunalskim do 31 marca br.