Zakończyły się 18. Pabianickie Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

14 grudnia, 2023

Warsztaty, networking, happening i konkurs wypełniły tegoroczne 18. Pabianickie Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które upłynęły pod hasłem „Dojrzewanie przez pomaganie”. Wszystkie działania w ramach obchodów, były formą docenienia szlachetnej pracy wolontariuszy. Podsumowaniem obchodów była uroczysta Gala Wolontariatu, która odbyła się 12 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

 

W trakcie uroczystości  doceniono tych, którzy przez cały rok pomagali, organizowali wolontariat i go wspierali. W trakcie Gali Wolontariatu odbyło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zaangażowanego wolontariusza, wręczenie Złotych Serc, a także występ artystów i zaproszonych gości.

 

Organizatorem wydarzenia była Grupa Wolontarystyczna „AGRAFKA”, która wspiera dzieci, młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, seniorów, zrealizowała już kilkanaście dużych projektów, kilkadziesiąt akcji, happeningów i flashmobów. Dzięki zaangażowaniu i ogromnej pracy, Pabianice stały się m.in. stolicą dobrych uczynków w całej Polsce. W 2020 roku grupa zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najbardziej zaangażowanego wolontariusza/grupę w Polsce. Konkurs „Wolontariusz Korpusu Solidarności” organizowany był przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

W debacie na temat wolontariatu udział wziął Pan Michał Rulski, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – CRSO, a także przedstawiciel Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”. Z kolei przesłanie do wolontariuszy skierowali ambasadorzy Korpusu Solidarności – pan Darek Malejonek oraz Pan Rafał Patyra.

 

fot. Małgorzata Szynka