Zapraszamy na Warszawskie Seminarium Międzynarodowe!

14 czerwca, 2019

Eksperci i praktycy z organizacji pozarządowych, departamentów i organizacji rządowych odpowiedzialnych za budowę społeczeństwa obywatelskiego z całej Europy, spotkają się 28 czerwca na Seminarium Międzynarodowym w Warszawie.

Organizowane przez NIW-CRSO wydarzenie będzie okazją do poznania i zarazem wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, rozwiązań prawnych i organizacyjnych w gronie instytucji rządowych oraz organizacji pozarządowych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki w obszarze III sektora.

W seminarium zapowiedzieli udział polscy i zagraniczni eksperci. Wśród nich jest m.in. prof. Leslie Lenkowsky z Indiana University School of Public and Environmental Affairs. W latach 2001-2003 zajmował on w administracji prezydenta George’a W Busha stanowisko dyrektora generalnego amerykańskiej agencji rządowej Corporation for National and Community Service.

Wśród omawianych tematów będą m.in. aktywność obywatelska i zaangażowanie w życie publiczne młodych ludzi. W oparciu o swoje badania i doświadczenie zawodowe paneliści przedstawią przykłady zaangażowania młodych w sektorze organizacji obywatelskich i w lokalnych społecznościach. Przedstawią też przykłady polityk, programów rządowych i inicjatyw organizacji obywatelskich, które oferują młodym ludziom innowacyjne sposoby angażowania się w życie publiczne.

Seminarium odbędzie się w piątek 28 czerwca 2019 roku w godzinach 10.00-15.00 w Centrum Konferencyjnym NIMBUS Al. Jerozolimskie 98.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i rejestracji. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 25 czerwca do godz. 9:00. Udział w Seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Dodatkowe informacje o Seminarium Międzynarodowym i formularz zgłoszeniowy

Pobierz program Seminarium Międzynarodowego

 

PROGRAM:

PANEL I: Wolontariat, świadoma konsumpcja czy dawanie lajków? Aktywność młodych obywateli i sposoby jej wspierania przez państwo.
???? Kamil Wrzos, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości,
???? dr Iwona Błaszczak, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego,
???? prof. Leslie Lenkowsky, Indiana University (School of Public and Environmental Affairs),
???? prof. Marek Rymsza, Uniwersytet Warszawski

PANEL II: Jak zapewnić stabilny rozwój społeczeństwa obywatelskiego? Rozwiązania z Chorwacji, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polski.
???? Ben Harrison, Dyrektor ds. regulacji i sponsoringu w Zespole ds. strategii i partnerstwa, Ministerstwo kultury, mediów i sportu (Zjednoczone Królestwo),
???? Carole Couvert, Wiceprezydent Gospodarczej, Społecznej i Środowiskowej Rady Republiki Francuskiej,
???? Nemanja Relić, Doradca Rządu, Biuro Współpracy z organizacjami pozarządowymi (Chorwacja),
???? Weronika Najda, Zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

HARMONOGRAM

10:00 – 10:20

REJESTRACJA

10:20 – 10:30

OTWARCIE SEMINARIUM

10:30 – 12:00

PANEL 1 Wolontariat, świadoma konsumpcja czy dawanie lajków? Aktywność młodych obywateli i sposoby jej wspierania…

12:00 – 12:20

PRZERWA

12:20 – 13:50

PANEL 2 Jak zapewnić stabilny rozwój społeczeństwa obywatelskiego? Rozwiązania z Chorwacji, Francji, UK…

13:50 – 14:00

ZAMKNIĘCIE

14:00 – 15:00

LUNCH