Ostatnie dni na zamieszczenie sprawozdań OPP

11 lipca, 2019

W poniedziałek, 15 lipca, mija termin na zamieszczenie przez organizacje pożytku publicznego, których rok obrotowy jest taki sam jak kalendarzowy, sprawozdań za 2018 rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego.

 

Jednym z obowiązków organizacji pożytku publicznego jest zamieszczanie sprawozdań w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego:

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją zamieszczania sprawozdań za 2018 rok oraz do obejrzenia webinarium w ramach Akademii NIW, podczas którego pokazywaliśmy i wyjaśnialiśmy, jak skutecznie zamieścić sprawozdania za 2018 rok w bazie sprawozdań OPP.

Organizacje pożytku publicznego, których rok obrotowy jest taki sam jak kalendarzowy, mają czas na zamieszczenie sprawozdań za 2018 rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego do 15 lipca 2019 roku, natomiast te, których rok obrotowy jest inny niż kalendarzowy – do 2 grudnia 2019 roku (w 2019 roku 30 listopada przypada w sobotę, więc liczy się kolejny dzień roboczy).

Te organizacje pożytku publicznego, które terminowo wywiążą się z obowiązku sprawozdawczego za 2018 rok, będą uwzględnione w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2019 rok w 2020 roku. Wykaz ten będzie opublikowany TUTAJ do 15 grudnia 2019 roku.

W przypadku pytań lub wątpliwości związanych za zamieszczaniem sprawozdań prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Pożytku Publicznego pod adresem opp@niw.gov.pl.