Bezpłatny obóz dla wolontariuszy. Startuje rekrutacja na Campus Wolontariat 2023

31 maja, 2023

Integracja, wymiana wolontariackich doświadczeń, odpoczynek – a to wszystko w urokliwym miejscu i w towarzystwie wakacyjnego słońca. Rusza rekrutacja na bezpłatny obóz dla wolontariuszy Korpusu Solidarności – Campus Wolontariat 2023. Chętni, pełnoletni, zaangażowani w pomoc innym społecznicy mogą się zgłaszać. Wydarzenie odbędzie się w malowniczej okolicy Nowego Miasta nad Pilicą.

 

To już druga edycja CAMPUS WOLONTARIAT, czyli obozu wakacyjnego dla wolontariuszy. Wydarzenie organizowane jest w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

 

W wyprawie udział weźmie 30-osobowa grupa pełnoletnich wolontariuszy z całej Polski, którzy na co dzień angażują się w działalność społeczną oraz opiekunowie. Pięciodniowy obóz odbędzie się w dniach 10-15 lipca 2023 r. u w miejscowości Wólka Magierowa koło Nowego Miasta nad Pilicą.

 

Głównym celem obozu jest integracja, wymiana doświadczeń, wsparcie i wzmocnienie potencjału uczestników oraz zachęta do realizacji wspólnych działań. W bogatym programie wyjazdu znalazły się: warsztaty, gra terenowa i dyskusje. Poza tym na uczestników Campusu czekają też spotkania z gośćmi – osobowościami wolontariatu: Janem Melą i Marcinem Wikło.

 

Organizatorzy będą inspirować i pomagać wolontariuszom w rozwijaniu aktywności wolontariackiej, wzmacnianiu kluczowych kompetencji i cennych umiejętności.

 

Udział w CAMPUS WOLONTARIAT 2023 jest całkowicie bezpłatny. Aby wziąć udział w rekrutacji należy:

 

Czasu jest niewiele, zapisy trwają do 12 czerwca 2023 roku. Wszystkie szczegóły dotyczące CAMPUS WOLONTARIAT 2023 dostępne są na stronie: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/pl/art/rusza-rekrutacja-na-oboz-dla-wolontariuszy-korpusu-solidarnosci-campus-wolontariat-2023.137.html