NIW-CRSO gościem II Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego i Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

11 czerwca, 2018

Przedstawiciele NIW-CRSO mieli okazję gościć w ostatni piątek i sobotę na wydarzeniach zorganizowanych w Szczawnem-Kulaszne i Warszawie.

9 czerwca w Szczawnem-Kulaszne w gminie Komańcza odbyło się II Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego. Przybyłych na Forum gości powitała w imieniu Komitetu Organizacyjnego Mirosława Widurek, wójt gminy Komańcza Stanisław Bielawka – gospodarz terenu . W dyskusji panelowej na temat „Współpraca NGO z samorządami – co daje członkostwo przedstawicieli NGO w organach samorządów” wzięli udział: Stanisław Bielawka – wójt gminy Komańcza, Marek Bliżycki wiceprezes Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia”, radny Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju, Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor NIW-CRSO, Stanisław Kruczek – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Krystyna Lesniak-Moczuk – prof. UR dr hab., jako przedstawiciel środowiska akademickiego, a także prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich i Ewa Przystasz – prezes Stowarzyszenia „Wiatr” w Wietrznie i radna Rady Miejskiej w Dukli. Dyrektor Kaczmarczyk przedstawił również planowane i dotychczasowe działania Narodowego Instytutu Wolności oraz podsumował wyniki Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na Podkarpaciu.

8 czerwca w Warszawie odbyła się Gala Finałowa VI edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu zorganizowana przez Klub Jagielloński. Młodzi Patrioci z całej Polski spotkali się by zaprezentować autorskie projekty społeczne. Z-ca dyrektora NIW-CRSO Piotr Krygiel przedstawił uczestnikom Gali działania Instytutu, mówił też o idei społeczeństwa obywatelskiego, które już dzisiaj budują ci zaangażowani młodzi ludzie.