NIW-CRSO rozpoczyna rejestrację na Seminarium konsultacyjne NOWEFIO i PROO

3 września, 2024

Seminarium konsultacyjne NOWEFIO PROO

NIW-CRSO rozpoczął rejestrację gości na „Seminarium”, w trakcie którego zostaną przeprowadzone konsultacje regulaminów konkursów  NOWEFIO oraz PROO na 2025 r. Środki z programów trafią do organizacji pozarządowych z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się 17-18 września w Warszawie.

Publiczne konsultacje regulaminów, które zostały zainicjowane przez nową dyrekcję NIW-CRSO, wynikają z otwartości na potrzeby przedstawicieli organizacji pozarządowych i służą odpolitycznieniu konkursów organizowanych przez NIW-CRSO w okresie rządów PiS. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zaangażowanych w rozwój polskiego sektora pozarządowego: liderów organizacji, działaczy społecznych, przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń, a także pracowników administracji publicznej współpracujących z organizacjami pozarządowymi.

 

W panelach podczas „Seminarium” wezmą udział eksperci i praktycy, którzy będą dyskutować na temat zmian w programach oraz najważniejszych kierunkach rozwoju trzeciego sektora. Zaplanowane warsztaty konsultacyjne będą z kolei okazją do wspólnej pracy nad propozycjami zmian w regulaminach konkursów. Warsztaty poprowadzą przedstawiciele NIW-CRSO, którzy będą wspierać uczestników w dyskusjach i interakcjach.

 

„Seminarium konsultacyjne NOWEFIO i PROO to dla mnie szczególne wydarzenie. Przede wszystkim będzie ono szansą na wymianę poglądów i dyskusji na temat dwóch największych rządowych programów NIW-CRSO. To także wyjątkowa okazja do bezpośredniej współpracy nad regulaminami konkursów NOWEFIO i PROO na rok 2025. Dla mnie osobiście będzie to również możliwość spotkania się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, zrozumienia ich potrzeb i oczekiwań. Zachęcam Was do aktywnego udziału, dzielenia się doświadczeniami i wypracowywania wspólnych rozwiązań” – powiedział Michał Braun, dyrektor NIW-CRSO.

 

Rządowy Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 obejmuje pięć priorytetów i jest kontynuacją programów rządowych skierowanych do sektora organizacji pozarządowych. Jego podstawowym celem jest promocja działalności społecznej, aktywizacja i formowanie postaw obywatelskich. Z kolei Rządowy Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) to program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich.