Rozstrzygnięcie konkursu PROO 2025 w Priorytetach 1a, 3, 4

14 marca, 2025

proo 5 wyniki

Zachęcamy do zapoznania się z rozstrzygnięciem konkursu ogłoszonego na rok 2025, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich PROO na lata 2018-2030 w Priorytetach 1a, 3 oraz 4.

W ramach tegorocznego naboru w Priorytetach 1a, 3 oraz 4 do dofinansowania wybrane zostały 203 wnioski, w tym:

  • w Priorytecie 1a: Zrównoważony rozwój organizacyjny – wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego
    • w ścieżce 1: 81 wniosków do progu punktowego 187 punktów;
    • w ścieżce 2: 52 wnioski do progu punktowego 190 punktów;
    • w ścieżce 3: 29 wniosków do progu punktowego 202 punkty.
  • w Priorytecie 3: Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich: 21 wniosków do progu punktowego 184 punkty.
  • w Priorytecie 4: Rozwój instytucjonalny think tanków obywatelskich: 20 wniosków do progu punktowego 189 punktów.

W związku z procedowaną zmianą planu finansowego Rządowego Programu PROO oraz Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wnioski ocenione na 202 punkty w ścieżce 3 Priorytetu 1a oraz ocenione na 184-186 punktów w Priorytecie 3 zostały zakwalifikowane do dofinansowania „warunkowo”. Oznacza to, iż umowy dotacyjne z organizacjami zostaną podpisane po zatwierdzeniu zmian w planach finansowanych przez właściwe instytucje, m.in. Ministerstwo Finansów, Sejmową Komisję Finansów Publicznych (prawdopodobnie do końca kwietnia 2025 roku).

 

Listy wniosków:

  • zakwalifikowanych do realizacji;
  • wniosków rezerwowych – niezakwalifikowanych do realizacji ze względu na brak środków;
  • odrzuconych w wyniku oceny merytorycznej;

dostępne są poniżej w formie załączników.

 

Z organizacjami, których wnioski zostały przeznaczone do dofinansowania, skontaktują się przedstawiciele NIW-CRSO, którzy będą pełnić funkcję opiekunów, w celu przekazania informacji o przyznanej kwocie dotacji oraz prośby o weryfikację harmonogramów i kosztorysów w odniesieniu do przyznanej dotacji. W przypadku uzyskania dofinansowania w ramach więcej niż jednego z priorytetów, umowa zostanie podpisana z Wnioskodawcą wyłącznie w ramach jednego priorytetu, wybranego przez Wnioskodawcę.

 

Karty ocen ofert zostaną udostępnione w ciągu 7 dni za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.