Tarcza antykryzysowa dla III sektora: 19 rozwiązań

16 kwietnia, 2020

W ślad za zapowiedzią Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego, dotyczącą objęcia organizacji pozarządowych tarczą antykryzysową, przedstawiamy 19 rozwiązań dla III sektora wprowadzanych w ramach tej tarczy.

Pakiet osłonowy obejmuje ulgi dla NGO prowadzących działalność gospodarczą, zmiany w zlecaniu i rozliczaniu zadań publicznych oraz inne rozwiązania, które mają ułatwić organizacjom funkcjonowanie w warunkach epidemii.

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką prezentującą te rozwiązania (poniżej, w formatach A3 i A4). Już wkrótce zostanie uruchomiony specjalny adres mailowy, na który będzie można przesyłać pytania dotyczące ich stosowania.

Informacje nt. tarczy dostępne są na stronie pozytek.gov.pl i tam będą sukcesywnie publikowane pytania dotyczące wprowadzanych rozwiązań wraz z odpowiedziami. Ułatwi to korzystanie ze zmian w przepisach.

Pytania dotyczące Tarczy antykryzysowej dla NGO prosimy kierować na adres: tarcza.ngo@kprm.gov.pl

Eksperci będą sukcesywnie odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące pakietu pomocowego dla NGO, stanu prawnego i interpretacji przepisów, które dotyczą tarczy. Więcej informacji: https://niw.gov.pl/pytania-dotyczace-tarczy-antykryzysowej/

Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19 został przyjęty przez Radę Ministrów 7 maja br. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami  nt. pogramu.

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów na Facebooku i Twitterze.

Format A4
Format A3