VI Europejski Kongres Samorządów

25 listopada, 2021

6-7 grudnia 2021 roku w Mikołajkach odbędzie się VI Europejski Kongres Samorządów. Mazurski kurort na dwa dni stanie się centrum wymiany myśli i doświadczeń przedstawicieli europejskich regionów.

 

 

Europejski Kongres Samorządów, to najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone polityce regionalnej. Kongres regularnie przyciąga najważniejsze postacie krajowych i zagranicznych samorządów, władz centralnych oraz biznesu. W poprzednim, V EKS udział wzięło około 2300 uczestników z niemal 40 krajów, w tym ponad 100 dziennikarzy. Do 2019 r. kongres odbywał się w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy samorządowców z całej Europy gościć będą mazurskie Mikołajki. Głównym partnerem wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu będzie „Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”. Wśród najważniejszych tematów, które będą omawiane podczas paneli znajdą się: finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenie sprzyjających warunków dla inwestycji. Program merytoryczny konferencji obejmuje ponad sto wydarzeń, które zostały podzielone na ścieżki tematyczne, takie jak m.in. Biznes i Zarządzanie, Innowacje, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna czy Zrównoważony Rozwój.

 

 

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego jest partnerem tego wydarzenia.

 

 

Więcej informacji: VI Europejski Kongres Samorządów – Forum Ekonomiczne (forum-ekonomiczne.pl)

 

Rejestracja gości oraz akredytacje dziennikarskie: VI Europejski Kongres Samorządów (economicforum.pl)