Zapraszamy do Korpus Cafe!

25 lutego, 2022

grafika ilustracyjna: dwie rozmawiające osoby

Serdecznie zapraszamy na pierwszą noworoczną odsłonę Korpus Cafe, czyli rozmów o wolontariacie – nowej inicjatywy Korpusu Solidarności. Tym razem, tematem spotkania będzie wypalenie w wolontariacie. Widzimy się już 28 lutego w Klubokawiarni Pożyteczna w Warszawie!

 

 

Jak pomagać innym i nie wypalić się? Jak rozpoznawać wypalenie na początkowym jego etapie i jak sobie z nim radzić, aby nie doprowadzić do zniechęcenia i rezygnacji z działania? Jak zapobiegać zjawisku wypalenia wśród wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu?

 

 

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas rozmowy o wolontariacie. Wolontariat z jednej strony daje nam poczucie spełnienia, ogromnej satysfakcji, z drugiej jednak może prowadzić do wypalenia tak charakterystycznego dla wszystkich osób, które pomagają innym.

 

 

Start: 28 lutego (poniedziałek) o godz. 17:00
Miejsce: Klubokawiarnia Pożyteczna (al. Niepodległości 135, Warszawa)

 

 

Gościem Korpus Cafe będzie prof. dr hab. Anna Zamkowska, a spotkanie poprowadzi redaktor Mateusz Dzieduszycki.

 

 

Zgłoszenia: wstęp na spotkanie jest wolny i bezpłatny. Liczba miejsc będzie ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu w Pożytecznej, zapraszamy do zgłoszenia się TUTAJ do 27 lutego.

 

 

Spotkanie będzie również transmitowane online na Facebook’u Narodowego Instytutu Wolności.

 

Transmisja online tutaj

 

O naszym Gościu:

dr hab. Anna Zamkowska – prof. Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Od 1993 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, pełni funkcję kierownika Katedry Pedagogiki i Psychologii. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia SChRON, gdzie koordynuje szkolenie i pracę wolontariuszy, a także sama jako wolontariusz prowadzi zajęcia na obozach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.