7. doroczna konferencja NIW-CRSO – 5 i 6 listopada!

10 października, 2024

rejestracja na 7 konferencje doroczna niw

Zbliża się tegoroczna konferencja NIW-CRSO, którą wypełnią warsztaty, dyskusje, indywidualne spotkania z aktywistami i aktywistkami z całej Polski oraz z pracownikami Instytutu. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w debatach z decydentami, sesjach tematycznych, spotkaniach sektorowych, inspirujących wykładach, otwartych spotkaniach dyskusyjnych i konsultacjach z pracownikami NIW. W tym roku po raz pierwszy uczestnikom wydarzenia zostanie zaoferowany bezpłatny nocleg.

Konferencja będzie stanowić przestrzeń do spotkań i wymiany myśli na temat najważniejszych tematów dotyczących trzeciego sektora. Ważnym punktem wydarzenia będzie rozmowa na temat polityki dotyczącej organizacji pozarządowych, w której wezmą udział ministrowie i przedstawiciele III Sektora. Podczas wydarzenia odbędzie się także debata podsumowująca 35-lecie III Sektora w demokratycznej Polsce z udziałem m.in. Janiny Ochojskiej.

 

Wkrótce opublikujemy pełny program Konferencji, a już dziś prezentujemy opis wydarzenia.

 

Pierwszego dnia wydarzenia, oprócz wspomnianej debaty, uczestnicy będą mogli wziąć udział w tematycznych sesjach, a także spotkania branżowych, które będą szczególnie interesujące dla  beneficjentów Programów Tematycznych, oraz organizacji zainteresowanych danymi obszarami działania organizacji pozarządowych. Wieczorem odbędzie się  bankiet z udziałem DJ-a.

Sesje tematyczne pierwszego dnia konferencji (w dwóch blokach)

 

BLOK I

  • Spotkanie beneficjentów i organizacji chcących realizować projekty dotyczące mediów obywatelskich
  • Spotkanie beneficjentów i organizacji chcących realizować projekty w ramach programu dla Uniwersytetów Ludowych
  • Spotkanie beneficjentów i organizacji chcących realizować projekty w ramach programu Fundusz Młodzieżowy
  • Jaka jest misja mojej organizacji?
  • Prawa pracownicze w organizacjach pozarządowych
  • Jak organizacje pozarządowe mogą się uniezależnić od środków publicznych

 

BLOK II

  • NGO a tzw. Ustawa Kamilka.
  • W jaki sposób budować zaangażowanie lokalne w mediach społecznościowych przy realizacji projektów
  • Jak dbać o pamięć historyczną mojej organizacji – archiwistyka społeczna.
  • Spotkanie beneficjentów i organizacji chcących realizować projekty – Think-Thanki
  • Zarządzanie wolontariuszami w sytuacjach kryzysowych
  • Spotkanie beneficjentów i organizacji chcących realizować projekty ROP

Drugiego dnia zaplanowano debatę na temat polityki wobec III Sektora, wykład na temat AI i otwarte spotkania dyskusyjne z tematami zgłaszanymi przez uczestników pierwszego dnia. 6 listopada zostaną zaprezentowane także nowe zasady konkursów PROO i NOWEFIO, a uczestnicy i uczestniczki będą mogli skonsultować swoje pomysły.

 

Już dzisiaj o 10:00 ruszyły zapisy na konferencję. Zapiszcie się jak najszybciej! Decyduje kolejność zgłoszeń, a także liczba przedstawicieli reprezentujących dany obszar tematyczny i geograficzny. Do udziału w konferencji zakwalifikowane mogą zostać maksymalnie dwie osoby z jednej organizacji.