Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego prowadzi otwarty nabór kandydatek i kandydatów na ekspertów oceniających merytorycznie wnioski i oferty składane w ramach rządowych programów wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. To wyjątkowa okazja do zaangażowania osób, które pragną przyczynić się do rozwoju i wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
- Jakie informacje należy zawrzeć w odpowiedzi na pytanie „Potwierdzenie znajomości tematyki podejmowanej w ramach wybranych Programów i trzyletniego doświadczenia w obszarze programu”?
Odpowiadając na pytanie należy opisać skąd posiada się wiedzę dot. tematyki podejmowanej w ramach wybranych Programów oraz opisać swoje doświadczenie (zgromadzone w ciągu ostatnich trzech lat) w obszarze Programu. Warto skupić się na każdym aspekcie kontaktu z Programem (np. wnioskodawca, beneficjent itp.).
- W jaki sposób można powiązać istniejące już konto w SOD z profilem zarejestrowanej organizacji?
W takiej sytuacji należy skontaktować się z naszym wsparciem technicznym sod@niw.gov.pl
- Czy szkolenia ekspertów będą prowadzone stacjonarnie czy też w systemie on-line?
Nie określono jeszcze formy szkoleń ekspertów. Natomiast ze względu na dużo liczbę ekspertów z całego kraju NIW-CRSO będzie skłaniał się do prowadzenia szkoleń w formie online lub hybrydowej.
- Czy w ramach „3 lat doświadczenia zawodowego w administracji publicznej we współpracy z NGO” akceptowalne jest społeczne zaangażowanie w ramach np. rady pożytku publicznego lub komisji oceny wniosków w otwartych konkursach ofert?
Prosimy opisać każde doświadczenie, które według Państwa może być cenne w naborze ekspertów.
- Czy zaświadczenie o 3-letnim doświadczeniu zawodowym może być wystawione przez Urząd Gminy?
Tak, może.
- Czy poprzez administrację publiczną należy rozumieć wyłącznie JST?
Nie, administrację publiczną należy rozumieć jako: administrację państwową, administrację rządową i administrację samorządową.
- Czy jeśli kandydat na eksperta oceniał wnioski w ramach FIO, gdy program był realizowany w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (przed powstaniem NIW-CRSO), to okres ten może zaliczyć do doświadczenia?
Tak. Prosimy opisać każde doświadczenie, które według Kandydata może być cenne i warte uwzględnienia w procesie naboru ekspertów.
- Czy w ramach „doświadczenia w ocenie ofert/wniosków składanych w ramach konkursów dotacyjnych” brane są pod uwagę wyłącznie konkursy o środki publiczne czy także konkursy dotacyjne/grantowe różnych fundacji (np. takich jak Fundacja im. S. Batorego czy Fundacja Orange), które również przyznają organizacjom społecznym dotacje/granty w ramach konkursów?
Tak, w ocenie uwzględnione będą również doświadczenia Kandydata zdobyte w konkursach grantowych o środki inne niż publiczne. Prosimy opisać każde doświadczenie, które według Kandydata może być cenne w naborze ekspertów.
- Czy mogą Państwo ocenić moją kandydaturę na podstawie CV?
Niestety nie. Ocena zgłoszonej kandydatury odbywa się wyłącznie na podstawie wypełnionego w SOD formularza zgłoszeniowego.