28.06.2022 r.
Wyniki oceny merytorycznej:
4.05.2022 r.
W konkursie złożono 21 wniosków, wszystkie z nich uzyskały pozytywną ocenę formalną.
Informacja o wyniku oceny formalnej została udostępniona wszystkim wnioskodawcom w Systemie Obsługi Dotacji oraz przesłana na adres poczty elektronicznej podany we wniosku.
Strategicznym celem Programu jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w wolontariat.
Nastąpi to przez: zwiększenie liczby wolontariuszy, którzy w sposób systematyczny i długoterminowy angażują się w działania obywatelskie; rozwój różnorodnych form wolontariatu charakteryzujących się wysoką jakością prowadzonych działań, oferowanych obywatelom przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne; wzrost skuteczności działania koordynatorów wolontariatu w organizacjach współpracujących z wolontariuszami; pozytywną zmianę postrzegania wolontariatu i wzrost świadomości otoczenia w zakresie zasad organizowania wolontariatu i włączania się obywateli w działania ochotnicze.
Celem konkursu jest wybór Partnerów Lokalnych deklarujących realizację Programu na terenie min. jednego powiatu.
Konkurs ma nieco inną formułę niż zazwyczaj obowiązująca. Nie oczekujemy od Wnioskodawców autorskich propozycji działań, definiowania grup odbiorców. Elementy te są określone i zapisane w Programie Korpusu Solidarności oraz Regulaminie Konkursu, w którym znajdują się szczegółowe informacje dot. konkursu, jak również m.in.: wzór umowy, karta oceny formalnej i merytorycznej, wzory sprawozdań, umowa.
W złożonych ofertach oceniane będzie doświadczenie Wnioskodawców, potencjał do realizacji zadań określonych w Programie oraz propozycje ich przygotowania i organizacji.
Wnioskodawca może się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do 156 000 zł (łączny budżet na trzy lata, maksymalnie do 52 000 zł/rocznie), a w ramach realizacji projektu nie ma konieczności wykazania wkładu własnego.
Dotacja zostanie przyznana na realizację działań od kwietnia 2022 do grudnia 2024 roku. W ramach dotacji wybrany Partner zorganizuje aktywności zdefiniowane we wniosku konkursowym i adresowane do grup odbiorców określonych w Programie, w tym wolontariuszy, koordynatorów, organizatorów wolontariatu oraz otoczenia wolontariatu.
Oferty należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.
Nabór wniosków trwa od 07.04.2022 do 29.04.2022 do godziny 16:00.
Zapraszamy również do zapoznania się z Webinarium informacyjnym dla Wnioskodawców pt. Jak przygotować wniosek w konkursie „Partnerstwo dla Wolontariatu – Edycja Lokalna 2022 – 2024”: https://tinyurl.com/2p98ervp
Zaktualizowane 2022-06-28 @ 12:31:29 [aktualna wersja] przez NIW
Zaktualizowane 2022-06-28 @ 12:31:29 przez NIW
Zaktualizowane 2022-06-28 @ 12:31:08 [zapisana automatycznie] przez NIW