Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt
newsletter1.jpg

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  
Zgadzam się na przetwarzanie przez NIW-CRSO moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z Polityką prywatności NIW-CRSO.

DRUKUJ STRONĘ

Przygotowanie do Jamboree Polska 2027

line_nasze_programy.png
logo

Przygotowanie do Jamboree Polska 2027

Głównym celem konkursu jest wsparcie przygotowań do organizacji XXVI Światowego Jamboree Skautowego Polska 2027.

Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza:

 

Organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 UoDPPiW, w tym w szczególności stowarzyszenia (w tym stowarzyszenia zwykłe), związki stowarzyszeń, fundacje oraz jednostki terenowe organizacji pozarządowych posiadające osobowość prawną i inne podmioty wymienione w art. 3 ust 3 UoDPPiW.

 

do udziału w otwartym konkursie wniosków pt. Przygotowanie do Jamboree Polska 2027 na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2025 r.

 

Konkurs przeprowadzany jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2024r. poz. 1491 ze zm.), ustawy z dnia 15 września 2017 r. o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (Dz. U. z 2024 r. poz. 1618 z późn. zm.), ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2025 r. poz. 595), rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 8 listopada 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania dofinansowania realizacji zadań z zakresu wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, trybu składania wniosków oraz przekazywania środków z Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
(Dz. U. z 2018 r., poz. 2149).

 

 

Rodzaj zadania

Dofinansowane będą jedynie działania mieszczące się w zakresie nieodpłatnej lub odpłatnej działalności pożytku publicznej (w granicach limitów określonych w art. 9 UoDPPioW).

Tym samym, środki w ramach Inicjatywy nie mogą być wydatkowane na działalność gospodarczą.

 

 

Rodzaj zadań objętych dofinansowaniem:

Realizacja konkursu odbędzie się poprzez wyłonienie realizatora/realizatorów przygotowań do organizacji XXVI Światowego Jamboree Skautowego Polska 2027 ze szczególnym uwzględnieniem:

 

  • przygotowania technicznego oraz personalnego do Światowego Jamboree Skautowego obejmującego stworzenie odpowiednich narzędzi do obsługi wydarzenia, szkolenia osób odpowiedzialnych za poszczególne działania na Jamboree oraz stworzenie adekwatnej infrastruktury koniecznej do przeprowadzenia wydarzenia;
  • wspierania rozwoju organizacji harcerskich i skautowych – konkurs umożliwi rozwój infrastruktury i zasobów, które są niezbędne do organizacji międzynarodowego wydarzenia o tak dużym zasięgu;
  • promowania wartości obywatelskich i patriotycznych – konkurs ma na celu propagowanie aktywności społecznej oraz kształtowanie młodych liderów;
  • budowania międzynarodowej wspólnoty – konkurs ma na celu zapewnienie, że Polska, jako gospodarz, będzie odpowiednio przygotowana, aby stworzyć przestrzeń do owocnej współpracy i dialogu międzykulturowego;
  • edukacji młodzieży, która umożliwi młodym ludziom zdobycie umiejętności liderskich, społecznych i organizacyjnych ze szczególnym wskazaniem na zaangażowanie polskich skautów do działania o międzynarodowym znaczeniu.

 

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację konkursu.

Środki przeznaczone na realizację Konkursu wynoszą 2 990 000 zł. Całość środków jest przeznaczona do wykorzystania w 2025 r.

 

 

Zasady przyznawania dotacji.

W ramach Konkursu organizacja może ubiegać się o dotację w wysokości do 2 990 000 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na powierzenie lub wsparcie realizacji zadania publicznego.

 

Wymagany wkład własny:

Wniesienie wkładu własnego w ramach składanych ofert wymagane jest wyłącznie w przypadku ponoszenia wydatków o charakterze inwestycyjnym (wymagane sfinansowanie ze środków własnych min. 10% wartości wydatku).

 

Szczegółowe zasady przyznawania dotacji:

Otwarty konkurs ogłoszony zostanie zgodnie z UoDPPiW oraz UoNIW. Złożenie wniosku musi nastąpić w terminie wskazanym w ogłoszeniu, które zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej, w siedzibie NIW-CRSO oraz na stronie internetowej: https://niw.gov.pl.

 

Ocena formalna polega na weryfikacji spełnienia wszystkich kryteriów formalnych. Procedura oceny formalnej oraz odwołania od wyniku oceny formalnej opisana została szczegółowo w Regulaminie konkursu.

 

Ocena merytoryczna obejmuje wniosek wraz z załącznikiem i jest przeprowadzana na podstawie kryteriów oceny merytorycznej i skali punktowej określonych w Regulaminie konkursu. Procedura oceny merytorycznej i strategicznej opisana została szczegółowo w Regulaminie konkursu.

 

Oceny każdego wniosku dokonują eksperci. Każdy wniosek jest oceniany indywidualnie i niezależnie przez dwóch ekspertów na podstawie kryteriów oceny merytorycznej. Wniosek nie-zgodny z celem ogólnym lub celami szczegółowymi Programu nie podlega dalszej ocenie merytorycznej.  W ramach oceny merytorycznej wniosek może otrzymać maksymalnie 200 punktów.

 

W przypadku, gdy wniosek został oceniony pozytywnie formalnie, ale występuje wyraźna różnica w ocenie: różnica punktów pomiędzy ocenami obu ekspertów przekracza 30 punktów oraz co najmniej jedna z ocen jest wyższa niż 59 punktów (w tym otrzymała minimum 25 punktów w kryterium 1) – wniosek kierowany jest do oceny III eksperta, a przy tworzeniu listy rankingowej bierze się pod uwagę dwie najbliższe oceny .  Trzeci ekspert wyłaniany jest z grona pozostałych ekspertów. Wnioski, których ocena merytoryczna jest niższa niż 120 punktów (60% maksymalnej oceny) oraz/lub ocena w kryterium 1 (średnia ocen) jest niższa niż 25 punktów – zostają ocenione negatywnie pod względem merytorycznym.

 

Następnie tworzona jest lista rankingowa wniosków na podstawie wyniku oceny merytorycznej. Na liście rankingowej nie uwzględnia się wniosków ocenionych negatywnie na etapie oceny formalnej lub merytorycznej. Na podstawie listy rankingowej NIW-CRSO sporządza listę wniosków kwalifikujących się do przyznania dotacji przy uwzględnieniu dostępnej alokacji środków.  NIW-CRSO sporządza „listę wniosków rezerwowych” spośród wniosków na liście rankingowej, które nie otrzymały dofinansowania, uszeregowanych zgodnie z uzyskaną punktacją w ramach oceny. Wnioski, które nie znalazły się na liście rankingowej oraz liście rezerwowej, umieszcza się na „liście wniosków odrzuconych w ocenie merytorycznej”.

 

Po sporządzeniu list Dyrektor powołuje panel ekspertów w drodze zarządzenia.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w skład Panelu Ekspertów wchodzi nie mniej niż 1/5 ekspertów spośród wszystkich ekspertów oceniających wnioski pełne w drugim etapie konkursu (nie mniej niż 3 osoby z prawem głosu).

 

Panel ekspertów ustala ocenę wniosku (liczbę punktów) oraz kwotę dotacji mając możliwość wykorzystania opinii ekspertów wyrażonych w trakcie oceny merytorycznej oraz własnej oceny wniosku. Z posiedzenia panelu ekspertów sporządzany jest protokół.

 

Dyrektor, po zapoznaniu się z protokołem panelu ekspertów przedstawionym rozstrzyga konkurs.

 

Po zatwierdzeniu list przez Dyrektora NIW-CRSO następuje ogłoszenie wyników konkursu w sposób zgodny z art. 15 ust. 2j UoDPPiW. Listy wniosków przeznaczonych do dofinansowania wraz z przyznanymi kwotami są publikowane na stronie internetowej https://niw.gov.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w siedzibie NIW-CRSO.

 

 

Terminy i warunki realizacji zadania.

Czas realizacji zadania:

W ramach Konkursu przewiduje się możliwość ponoszenia wydatków w okresie od 1 czerwca 2025 r. do 31 grudnia 2025 roku.

 

Termin realizacji zadania jest tożsamy z okresem kwalifikowalności wydatków związanych z realizacją zadań.

 

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 31 lipca 2025 roku. Zawarcie umowy i przyznanie dotacji na poszczególne lata nastąpi pod warunkiem przyznania stosownych środków z budżetu państwa przeznaczonych na konkurs.

 

 

Zasady składania ofert:

  • W ramach Konkursu uprawniona organizacja może złożyć tylko jedną ofertę
  • Ofertę w ramach Konkursu Wnioskodawca składa wyłącznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji.
  • Wnioskodawca nie przesyła wersji papierowej wniosku.
  • Wnioskodawca nie dołącza do wniosku innych załączników.

 

Termin składania wniosków.

Termin składania wniosków na realizację zadań publicznych przypada:

od  22 maja 2025 r. od godziny 16:00 r. do 13 czerwca 2025 r. do godziny 16:00.

 

 

Tryb i kryteria stosowane przy wyborze wniosków oraz termin dokonania wyboru wniosków.

Prawidłowe złożenie wniosku w konkursie edycja 2025 musi nastąpić przez System Obsługi Dotacji.

 

W celu złożenia wniosku należy:

 

  • utworzyć i zarejestrować profil organizacji na stronie internetowej https://generator.niw.gov.pl;
  • wypełnić dane organizacji w zakładce „Organizacje” – „+ Utwórz profil organizacji”;
  • w zakładce „Konkursy” wybrać konkurs Przygotowanie do Jamboree Polska 2027 na lata 2018-2030 i wypełnić wniosek;
  • wysłać wniosek za pomocą przycisku ZŁÓŻ OFERTĘ.

W ramach konkursu Przygotowanie do Jamboree Polska 2027, edycja 2025 nie ma obowiązku przesyłania wersji papierowej wniosku ani składania jej przez ePUAP. Kryterium formalnym, jest wypełnienie i złożenie elektronicznej wersji wniosku w terminie naboru wniosków określonym w niniejszym ogłoszeniu. Wszystkie wnioski złożone za pośrednictwem Systemu Obsługi Dotacji we wskazanym terminie zostaną ocenione formalnie. Następnie wnioski ocenione pozytywnie formalnie zostaną poddane ocenie merytorycznej.

 

Lista projektów przeznaczonych do dofinansowania zostanie ogłoszona przed 31 lipca 2025 r.

 

 

Zrealizowane w roku ogłoszenia otwartego konkursu wniosków i w roku poprzednim zadania publiczne tego samego rodzaju.

W edycji 2024 w ramach dotacji celowej budżetu państwa przeznaczonej na Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych przeprowadzono konkurs ROHiS 2024.2, który zakładał realizację podobnych zadań przez beneficjentów. Przeznaczono do dofinansowania 1 zadanie na  kwotę 1 200 000 zł.

 

 

Forma i sposób udzielania wyjaśnień w sprawach dotyczących konkursu.

Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z dokumentem Regulamin Konkursu Przygotowanie do Jamboree Polska 2027. Szczegółowe informacje na temat konkursu będzie można uzyskać w terminach naboru wniosków wyłącznie pod numerem telefonu 601-901-327 w godz. 10:00-15:00 od poniedziałku do piątku lub e-mailowo pod adres: bpt@niw.gov.pl lub kontakt@niw.gov.pl

Dokumenty

Niw Bip
Przygotowanie do Jamboree Polska 2027
Podmiot udostępniający:
Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Wytworzył informację:
Maciej Jankowski
22 maja, 2025 15:53
Wprowadził informację do BIP:
Maciej Jankowski
22 maja, 2025 15:53
Ostatnio modyfikował:
Maciej Jankowski
22 maja, 2025 15:53
Historia zmian:

Zaktualizowane 2025-05-22 @ 15:53:52 [aktualna wersja] przez Maciej Jankowski

Zaktualizowane 2025-05-22 @ 15:50:42 przez Maciej Jankowski

Zaktualizowane 2025-05-22 @ 15:50:13 przez Maciej Jankowski

Newletter

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

  
Zgadzam się na przetwarzanie przez NIW-CRSO moich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z Polityką prywatności NIW-CRSO.

Copyright ©2021 All rights reserved | Created by nFinity

Widget not in any sidebars

Powiadom znajomego!



Powiadom znajomego o tej aktualności!
Udostępnij za pomocą:


MessengerFacebookEmailShare